Yine kızıl sırtlı örümcek kuşu

Dallar yapraklar ile giyinince bizim minik kuşları görebilmemiz ve dolayısıyla kareleyebilmemiz zorlaştı.

Kuş fotoğrafçılarının youtube üzerinde paylaştığı videoların genellikle kış aylarında çekilmiş olmasının en büyük nedeni kuş gözlemlerinin bu aylarda daha kolay olması olsa gerek.

Bizim longoz seyahatlerimizde Sivriler köyünden Bulanıkdere’ye giden 13 km’lik orman yolunun sonuna doğru derenin üzerindeki köprüyü geçer geçmez yol kenarındaki alanı çevreleyen dikenli teller üzerinde rastlıyoruz hep ona!

Karakteristik olarak özgün bir arkadaş…

Sinekler ile besleniyor ve avlarını üzerinde tünemekten keyif aldığı dikenli tellere geçiriyor. Diğer kuş türlerine göre ise ortalıkta gözükme açısında pek de seçici değil. Bu kareyi çekmeye çalıştığım sırada arabanın içinden dışarı çıkmadım. Hava oldukça sıcaktı ve bir an evvel ormanın serin gölgesine doğru yol alıp Hamam Gölü’ne doğru yürüyüşe geçmek istiyorduk. Bu arkadaşın güneşin tam da alnında adeta bronzlaşmak istercesine umarsızca bekleyişine saygı duyduk.

Kendisine epey yaklaşmış olduğumu da düşünerekten güzel birkaç poz çekebilmeyi isterdim ama güneşin en parlak olduğu saatlerde parlamanın önüne geçebilmek için poz telafisini biraz eksiltmek bana düşündüğümden koyu bir çıktı sundu.

Ayarlarımı düzeltene kadar da kendisi bu gönüllü mankenlikten usanıp uçup gitti. İnanıyorum ki aynı yerde kendisini birdahaki sefere çok daha iyi bir ışık altında yakalayacağım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.